Cenová ponukaromako@romako.sk+421 917 306 025

Garážové brány

V našej ponuke nájdete všetky typy garážových brán v širokej škále farebného prevedenia s bohatým sortimentom doplnkov, vďaka čomu dokážeme splniť aj požiadavky náročnejších zákazníkov.


Sekciové garážové brány

Sekciové garážové brány patria medzi najpoužívanejší typ garážových brán. Panel hrubý 4 cm vyplnený polyuretánovou penou zabezpečuje dostatočnú tepelnú izoláciu. Brány sú priestorovo nenáročné a vďaka širokej škále typov kovania je ich možné namontovať takmer do každej garáže.

Ponúkame širokú škálu povrchovej úpravy a farebného prevedenia panelov. Brány vynikajú taktiež nízkou hlučnosťou a minimálnymi nárokmi na údržbu.

Vďaka nadštandardnej hrúbke sekcie, spoľahlivému chodu, dlhej životnosti a širokému výberu farebného prevedenia patria sekciové garážové brány  medzi najpoužívanejšie.

Bránu je možno ovládať ručne alebo motoricky na diaľkové ovládanie alebo vypínač.

Maximálna šírka sekciovej garážovej brány pre privátny sektor je 5,5 m a výška 3 m. Maximálna šírka priemyslených brán je 8,5 m s výškou do 7m.  Vďaka viacerým typom kovania je možné umiestniť bránu takmer do každej garáže.

Brána sa skladá z pozdĺžne členených sekcií, ktoré pri otváraní brány plynule zachádzajú po vodiacich koľajniciach pod strop. Sekcie spájajú bezpečnostné zámky proti privretiu prstov .  Všetky brány majú pre prípad pretrhnutia pružiny integrovanú protipádovú poistku.

Typy panelov

Farebné prevedenie - skladom

Farebné prevedenie – na objednávku

Všetky typy panelov je možné nastriekať do všetkých odtieňov farieb RAL.

Dvojkrídlové garážové brány

Hlavnou výhodou dvojkrídlových garážových brán je ich dlhá životnosť a odolnosť aj pri vysokom prevádzkovom zaťažení. Tento typ garážových brán nezasahuje do interiéru a neznižujú strop pri vstupe do garáže.

Krídlové garážové brány sa používajú väčšinou tam, kde nie je možné osadiť sekciovú bránu, pretože nevyžadujú žiadny priestor vo vnútri garáže. Podmienkou pri použití tohto typu typu brány je rovina v mieste pohybu krídiel, aby ich bolo možné fixovať pomocou zarážok proti samovoľnému privretiu. Pánty, v ktorých sú krídla osadené, sú nastaviteľné v horizontálnej aj vertikálnej rovine. Výplň krídel tvorí panel s hrúbkou 40 mm izolovaný polyuretánovou penou.

Mám záujem


Rolovacie garážové brány

Rolovacie gárážové brány sú nenáročné a vhodné najme pre priemyselné objekty. Nezasahujú do interiéru garáže a je možné ich namontovať do otvoru, pred otvor, ale aj za otvor brány.

Tento typ brány sa využíva najčastejšie na zabezpečenie vchodu, výkladu, prípadne presklenej fasády. Rolovacie garážové brány sú dodávané len s automatickým pohonom.

Rolovacie garážové brány majú však o niečo nižšiu životnosť, nakoľko lamely podliehajú väčšiemu opotrebeniu ako panely sekciových alebo krídlových brán. Nevýhodou je aj ich tendencia prehýbať sa pri veľkej ploche brány a  v prípade vonkajšej montáže je  zvýšené bezpečnostné riziko.

Hliníková lamela široká. 77 alebo 55 mm je vyplnená polyuretánovu penou. Základné prevedenie je v bielej alebo hnedej farby. Okrem základných farieb je možné si vybrať z ďalších odtieňov RAL alebo potiahnuť lamely renolitovou fóliou v imitácii dreva.

Priemyselné garážové brány


Sekciové priemyselné garážové brány oproti privátnym garážovým bránam spĺňajú naviac ďalšie technické požiadavky, ktoré sú určené pre priemyselné využívanie brány.

Hlavnými výhodami sú spoľahlivosť, dobré termoizolačné vlastnosti vďaka panelom zatepleným polyuretánovou penou a široká škála typov kovania, vďaka ktorým je možné brány namontovať takmer do všetkých  stavebných otvorov.

Brána sa skladá z pozdĺžne členených sekcií, ktoré pri otvorení brány v závislosti od zvoleného typu kovania plynule zachádzajú za alebo nad otvor po vodiacich koľajniciach. Jednotlivé sekcie sú spojené bezpečnostnými zámkami proti privretiu prstov a sú vyplnené tvrdenou polyuretánovou penou.

Pevný profil vertikálneho vedenia v tvare U  o hrúbke 2 mm zabezpečuje vysokú torznú pevnosť a zvyšuje priľnavosť panelov k bočnému tesneniu. Profil je doplnený i dvojitým tesnením, ktoré zvyšuje vodeodolnosť brány a slúži taktiež na zníženie prievzdušnosti.

V ostatných RAL farbách prípadne lamináciách je možné vyrobiť bránu objednávku.

Mám záujem


Tieto stránky používajú technológiu Cookies pre skvalitnenie ponúkaných služieb.
Ak prechádzate tento web bez zmeny nastavenia Cookies vo vašom prehliadači, vyjadrujete tým súhlas s ich používaním. Súhlasím