Vonkajšie rolety


Výhodou exteriérových predokenných roliet je, že dokážu zachytiť slnečné lúče ešte pred dopadom na sklo, čím zabraňujú prehriatiu skla. Počas letných horúčav tak možno udržať v interiéri príjemnú klímu. Rolety sú vyrábané z kvalitných materiálov vďaka čomu sú odolné voči dažďu, vetru či iným nepriaznivým poveternostným vplyvom.

V našej ponuke máme rolety v hliníkovom a plastovom prevedení.

Hliníkové rolety sú kvalitnejšie, odolnejšie a teda aj ich životnosť je dlhšia ako rolety z plastu.

Ich výhodou je taktiež je minimálna hlučnosť pri silnom vetre,  vďaka štetinkovému tesneniu, ktoré je zabudované po bočných stranách vo vodiacich lištách roliet. Lamely sú tak pevne ukotvené čím je zamedzené trenie a narážanie lamiel.

Ďalšia výhoda spočíva v skvelých termoizolačných vlastnostiach hlíníkových lamiel, ktoré sú vyplnené polyuretánovou penou.  Vďaka tomu dokážu zamedziť úniku tepla z interiéru v chladnejšom období, zabraňujú nadmernému prehrievaniu interiéru  počas letných horúčav a zároveň tlmia hluk prichádzajúci z vonkajšieho prostredia.

Hliníkové rolety ponúkajú taktiež možnosť prevedenia s integrovanou rolovaciou sieťkou proti hmyzu.

Predokenné rolety v štandardnom prevedení sú s priznaným bubnom – to znamená, že bubon, v ktorom je ukrytý nábal lamiel je viditeľný. V našej ponuke máme taktiež zaomietateľné rolety, kedy bubon nezasahuje do svetlosti okna a je skrytý pod fasádou domu. Tento typ roliet pôsobí elegantnejšie, avšak pred samotnou montážou je potrebné  spraviť na stavbe potrebnú predprípravu.

Rolety možno ovládať  viacerými spôsobmi a to manuálne popruhom alebo guľatou šnúrou, nástenným vypínačom alebo diaľkovým ovládaním.

Cenovo dostupnejšiou variantou vonkajších roliet sú plastové rolety. Ich životnosť a odolnosť je síce o niečo nižšia ako pri roletách v hliníkovom prevedení, no čo sa týka funkčnosti, sú rovnako spoľahlivé.  Plastové rolety možno montovať na všetky typy okien, pričom nie je potrebný zásah do okenných otvorov.

Rolety možno využiť taktiež v interiéri napríklad na prekrytie regálov, úložných priestorov a často sa používajú na zakrytie stupačiek v bytových kúpeľniach.